Търси в AlekDimitrov.com

733 резултата от търсене за:

Есенен курс по състезателна математика

Есенен курс по състезателна математика
08.9.2020 г. 17:49 ч. | Коментирай
В периода от 10.09.2020 до 13.09.2020 ще се проведе онлайн курс по състезателна математика, който е подходящ за ученици от 8 до 12 клас. Курсът покрива 16 часа лекции, като за всяка от основните теми Алгебра, Геометрия, Теория на числата и Комбинаторика са предвидени по 4 часа лекции. Лектори в курса са Станислав Димитров, Мирослав Маринов и Станислав Чобанов, и тримата дългогодишни състезатели по математика.
За повече информация и записване посетете СИкадеми.

Курсове за състезатели по математика и информатика от Олимпийци

Курсове за състезатели по математика и информатика от Олимпийци
28.8.2020 г. 07:35 ч. | Коментирай
Школа Олимпийци организира курсове по състезателна математика и информатика с цел подготовка за националните състезания по математика и информатика (Националните олимпиади по математика и информатика, Есенни, Зимни, Пролетни и Летни състезания).
Курсовете ще се провеждат онлайн и/или в офиса на школата на ул. Екзарх Йосиф 73 (срещу пожарната; в близост до СМГ и метростанция „Сердика“) в зависимост от епидемиологичната обстановка. За първи път предлагаме и изцяло онлайн курсове за учениците извън София.

Защо състезателни курсове?

Отговорът е простата поговорка – „Който се учи, той ще сполучи”. С други думи от убеждението, че ако едно дете се труди достатъчно, може още в училищна възраст да достигне знанията, които се изискват за завидна професионална реализация у нас или в чужбина след това.

В училище се дават само най-основните знания и умения за предметите или това, което наричаме обща култура. Тя обаче не може да даде силен тласък на учениците в по-нататъчното им развитие в живота, нито да им покаже възможностите, които съществуват при по-детайлно и дълбоко изучаване на математиката и информатиката.

Тук идва и мястото на училищните състезания и олимпиади по математика и информатика.
Става дума за сериозните състезания, организирани от МОН и Съюза на математиците в България – Националните олимпиади по математика и информатика, Есенни, Зимни, Пролетни и Летни състезания. Те са създадени, за да може учениците с изявен интерес към тези предмети да получат нови предизвикателства, което да ги мотивира да задълбочат знанията си.
С тези нови умения идват и новите хоризонти и възможностите, тъй като те изграждат много силно логическо и аналитично мислене и в много по-голяма степен са свързани с изучаваното в университета и с изискваното за работа в софтуерни фирми, инвестиционни и хедж фондове, научни лаборатории и в повечето области пряко или косвено свързани с математиката и информатиката.

Изучаваните методи намират широко приложение в анализа на риска, практикуван в много компании. Примери за това са производните на функции, които състезателите трябва да знаят, за да намират най-голямата и най-малката стойност на функции и да доказват неравенствата, които се падат на състезания. Или множителите на Лагранж, които служат за същото, но вече за функции на много променливи. Алгоритмите, които са необходими за състезанията по информатика, са основна част от изискванията за работа в големи софтуерни компании като Google, Facebook, Microsoft и др. Други примери за приложими знания са теорията на графите, вероятностите и статистиката, структурите от данни, алгоритмите за търсене и сортиране и т.н.
Усилената подготовка за състезания, естеството на материала и самата състезателна обстановка развиват както силно логическо и аналитично мислене, така и уменията за работа под напрежение, за задълбочен анализ в различни ситуации и за внимание към възможни нестандартни подходи.
Освен това, състезанията вкарват децата в среда с интелигентни и амбициозни техни връстници, които взаимно се мотивират и се дърпат напред.
Успехите от тези състезания се вземат предвид при кандидатстване в много наши и чужди университети като Stanford, MIT, Harvard, Cambridge, Oxford. Каналите за кандидатстване са вече известни и отработени в състезателните среди.

Затова в школа „Олимпийци” сме насочени най-вече към подготовката за състезания.
През учебната 2019/2020 година 5 от най-добрите 10 ученици от 8-ми клас на последния кръг на Националната олимпиада по математика са възпитаници на школата, както и 8 от най-добрите 20 във възрастовата група 9-12 клас. По информатика 6 от първите 12 деца на последния кръг на Националната олимпиада по информатика във възрастовите групи 6 и 7-8 клас са от школата, както и първите трима в пети клас.

школа за математика и информатика Олимпийци

За да постигаме такива резултати, сме събрали екип от висококвалифицирани преподаватели – бивши състезатели, членове на комисиите за национални състезания, автори на задачи, лектори, подготвяли нашия и американския национален отбор, асистенти във Факултета по математика и информатика на СУ, софтуерни инженери в Google и Ocado, възпитаници на Cambridge и други.

Лекторите ни

Васил Василев

Бивш състезател по математика, медалист множество национални състезания, финалист от Intel International Science and Engeneering Fair’2015, САЩ и European Union Contest for Young Scientists’2014, Полша, подготвял някои от най-добрите състезатели по математика и информатика по класове, асистент във Факултета по математика и информатика на СУ.

Петър Петров

Медалист от множество национални състезания по математика по времето на най-силните ни випуски в периода 2000-2005 година, член на националната комисия по информатика, автор на множество задачи за националните състезания, ментор на най-успешните ни отбори по роботика, дългогодишен Senior Java Developer в SAP и Ocado.

Марин Шаламанов

Бивш състезател по математика и информатика, медалист от множество национални състезания, финалист от Intel International Science and Engeneering Fair’2015, САЩ и European Union Contest for Young Scientists’2014, Полша, носител на награда "Джон Атанасов", участник в Intel ISEF, EUCYS. Работил в Google и SAP.

Александър Иванов

Медалист от Международната олимпиада по математика (IMO), дългогодишен лектор на националните ни отбори и член на националната комисия по математика, автор на над 250 задачи, давани на национални и международни състезания.

Петър Гайдаров

Медалист от множество национални състезания и от Балканската олимпиада по математика, един от двамата български участници в Research Science Institute (RSI) на MIT през 2014, завършил Cambridge. Работил в хедж фонда World Quant.

Емил Карлов

Дългогодишен преподавател по математика в МГ Ямбол, отскоро в СМГ, автор на задачи на различни математически състезания, подготвял някои от най-добрите състезатели по математика през последните 40 години.

Илиян Йорданов

Бивш състезател по математика и информатика и член на националния отбор по информатика. Автор на множество задачи за състезания по информатика и заместник – ръководител на младежкия и големия национален отбор през 2020.

Кой може да кандидатства

Математическите групи са подходящи за всички ученици, които през учебната 2020/2021 ще бъдат от 5-ти до 12-ти клас включително, които мислят, че математиката в училище е лесна и имат интерес и амбиция да научат нови подходи, да вникнат в красотата ѝ и да усетят удоволствието от това да решават наистина предизвикателни задачи.

За първи път има свободно записване в групите по информатика за 5 клас. За групите в 6-ти и 7-ми клас се изисква минимален състезателен опит по програмиране.

Допълнителна информация и записване

Цялата информация за групите, лекторите ни, таксите и записването можете да видите на сайта ни: olimpiici.com..
Телефон за информация относно групите по математика: 0879868052, Васил Василев
Телефон за информация относно групите по информатика: 0878171825, Петър Петров.

Лятна лагер-школа по математика, програмиране и други - Китен 29.07-30.08

Лятна лагер-школа по математика, програмиране и други - Китен 29.07-30.08
23.7.2020 г. 08:32 ч. | Коментирай
КИТЕН 2020 е организирана от Яшу (Явор Никифоров) и екип, натрупали опит в пътувания с деца от над 25 предишни лагер-школи.
Предлагаме турбо много забавления и приключения, както и 5-8ч на ден обучения - по програмиране, математика, английски, физика, химия, даже и графичен дизайн!
Заниманията са в отделни групи, като най-лудо е при съвсем начинаещите!
За няколко дни ги превръщаме от наплашени, неуверени дечица в свирепи зверове - нърдове! След лагер-школата ще Ви насочим как да продължите обученията си на ежеседмични безплатни школи по програмиране в родният Ви град.

Ще плажуваме ежедневно, с честите изключения когато сме заминали на поход (например до Беглик Таш), картинг, гмуркане, аквапаркиране, мореплаване, спортнопребиване и още всякви други лудории.

Лятна лагер-школа по математика, програмиране и други

Запишете се на bit.do/kiten2020 за колкото и които от етапите си изберете (има отстъпки при комбиниране на няколко етапа):
Етап 1: 4 дни - 29 юли до 1 август - 234лв
● Етап 2: 7 дни - 2 август до 8 август - 373лв - графичен дизайн
● Етап 3: 7 дни - 9 август до 15 август - 373лв
● Етап 4: 7 дни - 16 август до 22 август - 373лв - математика и физика
● Етап 5: 8 дни - 23 август до 30 август - 373лв - английски и химия

Лятна лагер-школа по математика, програмиране и други 2020

Резултати от изпитите след 7 клас 2020 - ЕСПА

Резултати от изпитите след 7 клас 2020 - ЕСПА
07.7.2020 г. 06:54 ч. | Коментирай
Рекорден успех за седмокласниците на ЧСУ с РЧЕО ЕСПА на тестовете за НВО 2020 г. - средният бал на класа от 17 ученика е:
БЕЛ - 81.24 т. с 8 отлични оценки,
Математика - 84.71 т. с 10 отлични резултата.

Гордост за своето училище са трите деца, показали максимален резултат от 100 точки на изпита по математика - Силвия Дянкова, Стефан Банков и Денис Мирчев!

ЕСПА 2020 резултати НВО

Отлични оценки и на двата изпита са постигнали 6 деца| – Александра Кендерова, Алексис Калецанос, Анастасия Димитрова, Бояна Лазарова, Денис Мирчев и Силвия Дянкова.
Отличен общ резултат от двата изпита за НВО са постигнали също така Майкъл Мирванг, Мирослав Илиев и Стефан Банков.
С отличното си представяне випуск 2020 постига най-добрия среден резултат от НВО в „ЕСПА“!

7 деца от училището са приети вече и в Американския колеж.

ЕСПА 2020 резултати матури

И тази година „ЕСПА“ защитава традицията всички седмокласници да се класират по първо желание, в избраното от тях училище.

Този силен старт осигурява на възпитаниците на „ЕСПА“ прием и в едни от най-елитните университети в света – University of Oxford, Cambridge University, Kingston University London, Imperial College London.
Децата от първите випуски на училището са вече едни от най-преуспелите млади хора със световна кариера в най-престижните световни корпорации и собствен бизнес.

ЕСПА резултати НВО

Всичко това доказва могъщата сила на Авторската образователна концепция на „ЕСПА“, чийто девиз е „Успявай с усмивка“.
Повече информация и новини за училище ЕСПА

Резултати от ДЗИ за софийските гимназии 2015 - 2020г.

Резултати от ДЗИ за софийските гимназии 2015 - 2020г.
06.7.2020 г. 11:03 ч. | Коментирай
В таблицата с резултати от матурата по БЕЛ след 12 клас са нанесени постиженията на софийските училища и броят явили се за 2020 година.
Сериозни промени в общата класация за цялото време няма.

ТОП 10 на гимназиите в София според ДЗИ по БЕЛ
1. 91 немска езикова гимназия Професор Константин Гълъбов
2. 164 испанска езикова гимназия Мигел де Сервантес
3. 73 СУ Владислав Граматик
4. Американски Колеж
5. СМГ Паисий Хилендарски
6. Първа английска езикова гимназия
7. НГДЕК Константин Кирил Философ
8. 9 ФЕГ Алфонс дьо Ламартин
9. Първа Частна Математическа Гимназия
10. 35 СУ Добри Войников

Вижте подробна таблица с пълна информация за класирането на софийските гимназии.
ВИЖТЕ И:
Пълна класация на софийските училища, базирана на резултати от НВО по Математика и БЕЛ..

27-ми конкурс по математика и физика Минко Балкански

27-ми конкурс по математика и физика Минко Балкански
02.7.2020 г. 07:01 ч. | Коментирай
Конкурсът по математика и физика Минко Балкански се организира от Висшия институт за развитието на културата, науката и технологиите в България със съдействието на Министерството на образованието и науката, на Софийския университет, на културния отдел към посолството на Франция в България и на списания "Математика и информатика" и "Математика +".
Заявки за участие в конкурсите се приемат от Любен Личев на Email lubem@abv.bg.
В заявката напишете трите имена на кандидата, клас (9-11), училище, Email и телефон, като посочите за кой конкурс кандидатствате – Конкурс 2020 Математика или Конкурс 2020 Физика.
Конкурсът ще се проведе независимо по физика и по математика.
От тази година той ще се провежда в базата на фондация Минко Балкански в с.Оряховица, област Стара Загора в рамките на два дни – 17 и 18 август 2020г.
Първият ден състезателите ще се явят на писмено състезание и ще имат възможност да присъстват на представяне на френската образователна система. Вторият ден ще се проведе устно предизвикателство и ще бъдат уточнени победителите.
Задачите, зададени на френски и на английски език, покриват учебния материал от 9-ти до 11-ти клас. Решенията им трябва задължително да бъдат описани на френски или на английски език (може да се използва речник).
Такса за правоучастие няма и на предварително записалите се състезатели ще бъде осигурено безплатно преспиване в базата на фондацията между двата дни на конкурса.
Подобно на минали години, на лауреатите ще бъде дадена възможност за влизане в най-престижните френски висши учебни заведения, от чиито конкурси е вдъхновен форматът на това състезание.
Актуална информация може да откриете на официалния сайт на фондация Миню Балкански.
 | Страница 3 от 123 | 

Facebook
Facebook
RSS
RSS